Kilka słów

Afganistan

Afganistan

Pilnie potrzebne są ubrania, pieluchy jednorazowe oraz środki czystości dla uchodźców z Afganistanu. Prosimy o kontakt przez profil na Facebooku Fundacji lub mailowo z Darią Jarmocyk ([email protected]).

 

Wsparcie dla uchodźców z Afganistanu. Pomoc dla Afganistanu. Afganistan

Sekretariat na rzecz Afganistanu

Sekretariat na rzecz Afganistanu

Miło nam poinformować, iż nasza Fundacja została wybrana do prowadzenia nowej działalności. Wspólnie z biurem poselskim Janiny Ochojskiej oraz KRASP (Konferencja Rektorów Akademickich Szkół Polskich) uruchomiliśmy sekretariat, którego głównym zadaniem będzie kojarzenie potrzeb osób ewakuowanych z Kabulu z konkretną ofertą uniwersytecką na terenie Polski.

 

Chcemy pomóc osobom pragnącym rozpocząć/kontynuować studia na polskich uczelniach, pracownikom naukowym, którzy chcą kontynuować pracę naukową bądź dydaktyczną, ale również osobom poszukującym kursów języka polskiego. Z biegiem czasu planujemy poszerzyć działania Sekretariatu o inne narodowości i zadania.

 

Nasza fundacja została wybrana z racji doświadczeń, które nabyliśmy wspierając studentki i studentów z Białorusi. Wspólnie z zespołem fundacji pracować będzie pani Nilofar Ayoubi – Afganka, posługująca się językiem ojczystym i angielskim. Pani Nilofar również przyleciała do Polski w tym roku, transportem organizowanymi przez nasz rząd.

Jak Możesz Pomóc

Wesprzyj działania naszej Fundacji na rzecz Afganistanu - tylko z Twoją pomocą może nam się to udać!

Założyciele fundacji aktywnie pomagają uchodźcom od ponad 15 lat. Fundacja Humanosh działa od 2020 roku, z pomocą rodziny, wolontariuszy i dzięki wsparciu darczyńców pomagamy Uchodźcom i upowszechniamy historię rodziny Wołosiańskich.

 

Naszą misją jest budowanie rzeczywistości, w której każdy człowiek czuje się bezpiecznie i godnie, niezależnie od swojego pochodzenia, rasy, wyznania czy koloru skóry.

 

Bez Waszego wsparcia, wpłat, darowizn rzeczowych oraz pomocy wolontariuszy, nie będziemy mogli kontynuować pomocy.

Pokażmy, po raz kolejny, że chcemy i potrafimy pomagać !

Pomoc rzeczowa 1
o Fundacji

Humanosh to połączenie angielskiego słowa human
i hebrajskiego enosh. Oba słowa oznaczają człowieka.

Głównym celem Fundacji Humanosh jest upamiętnianie i upowszechnianie historii Sprawiedliwych wśród narodów świata, walka z rasizmem i nietolerancją oraz pomoc każdemu, kto ich doświadcza.