Mirnyj Dom siedzibą Biura Wspierania Studentów Uchodźców

Mirnyj Dom siedzibą Biura Wspierania Studentów Uchodźców

Fundacja Humanosh uruchomiła Biuro, którego głównym zadaniem będzie kojarzenie potrzeb studentów uchodźców z konkretną ofertą uniwersytecką na terenie Polski. Było to możliwe dzięki zaangażowaniu KRASP (Konferencji Rektorów Akademickich Szkół Polskich), która wyraziła chęć przyjęcia na studia uchodźców politycznych przebywających w naszym kraju. Chcemy pomóc osobom pragnącym rozpocząć/kontynuować studia na polskich uczelniach, pracownikom naukowym, ale również osobom poszukującym kursów języka polskiego. Inicjatywa rozpoczyna działalność dzięki wsparciu finansowemu przez Fundusz Obywatelski im. Henryka Wujca.

Wspólnie z zespołem fundacji pracować będzie pani Nilofar Ayoubi – Afganka, która przyleciała do Polski w sierpniu wraz z grupą osób ewakuowanych z Kabulu. Nilofar biegle posługuje się językiem darii, paszto i angielskim. Za kontakty z uczelniami odpowiedzialna będzie Katarzyna Skopiec, szefowa fundacji, która ma już znaczące doświadczenie w pomocy uchodźcom oraz samym studentom. W początkowej fazie biuro będzie pomagało głównie osobom z Afganistanu i Białorusi, z czasem planowane jest rozszerzenie działalności o inne nacje i zadania.


Kontakt z biurem można uzyskać mailowo lub telefonicznie:

mail: [email protected]

numer telefonu: 661 331 800

Jak Możesz Pomóc

Wesprzyj działania naszej Fundacji - tylko z Twoją pomocą może nam się to udać!

Aksamitna

Założyciele fundacji aktywnie pomagają uchodźcom od ponad 15 lat. Fundacja Humanosh działa od 2020 roku, z pomocą rodziny, wolontariuszy i dzięki wsparciu darczyńców pomagamy Uchodźcom i upowszechniamy historię rodziny Wołosiańskich.

Naszą misją jest budowanie rzeczywistości, w której każdy człowiek czuje się bezpiecznie i godnie, niezależnie od swojego pochodzenia, rasy, wyznania czy koloru skóry.

Tylko z Twoją pomocą może nam się to udać!