Pomoc dla Walczących

Pomoc dla Walczących

Dzięki współpracy z fundacją ILIOS – Słońce Szczęścia udało się wysłać dwa samochody wypakowane materiałami opatrunkowymi, apteczkami, odzieżą termalną od Ski Team. Transport pojechał pod Kijów jako wsparcie dla żołnierzy.

Pomoc dla Walczących

Staramy się być wszędzie, gdzie to potrzebne
Jedzenie i ciepłe koce, które nie zmieściły się do samochodów jadących pod Kijów, rozdaliśmy uciekinierom na dworcu kolejowym w Przemyślu. Była z nami m.in. Nilofar, która sama jest uchodźczynią z Afganistanu, a teraz aktywnie włączyła się w pomoc Ukrainie.

Pomoc napływa ze wszystkich stron
Dostaliśmy materiały opatrunkowe z USA, wiemy, że idzie stamtąd następny duży transport, podpisaliśmy porozumienie o współpracy z Fundacją NuDay z USA, wspierają nas także przyjaciele z Izraela. Michael Alexander zorganizował zbiórkę funduszy wśród znajomych właśnie dla naszej fundacji. Wkrótce otrzymamy również wsparcie z GB. Dziękujemy!!!

Pomoc dla Walczących - Pomoc Humanitarna

Bazy danych
Dzięki wsparciu Grupy ANG powstały bazy danych, do których osoby chętne mogą zgłaszać mieszkania lub pokoje, które chcą udostępnić dla uchodźców. Druga baza skupia osoby, które chcą jeździć na granicę i pomagać uchodźcom w transporcie, głównie do Warszawy.

Zbiórki leków, materiałów opatrunkowych, apteczek
W różnych miejscach Warszawy podstawiamy TIRy oznakowane Pomocą Humanitarną, do których zbieramy dary dla szpitali na Ukrainie.

Pomoc dla Ukrainy

Mirnyj Dom
Jednym z pierwszych działań po wybuchu wojny była adaptacja Mirnego Domu. Miejsce, które wcześniej mieściło kilkanaście osób, okazało się wystarczające dla 30. Nawet piwnica została zamieniona w miejsce do spania. Pojawiły się piętrowe łóżka, materace, śpiwory. W Mirnym Domu kontynuujemy cały czas zbiórkę rzeczową. Od pierwszych dni wojny mieszkało tam już ponad 40 osób. Wszyscy otrzymali potrzebną pomoc medyczną, opiekę psychologa, a przede wszystkim dach nad głową i posiłki.

Pomoc dla Ukrainy 1
Jak Możesz Pomóc

Wesprzyj działania naszej Fundacji - tylko z Twoją pomocą może nam się to udać!

Aksamitna

Założyciele fundacji aktywnie pomagają uchodźcom od ponad 15 lat. Fundacja Humanosh działa od 2020 roku, z pomocą rodziny, wolontariuszy i dzięki wsparciu darczyńców pomagamy Uchodźcom i upowszechniamy historię rodziny Wołosiańskich.

Naszą misją jest budowanie rzeczywistości, w której każdy człowiek czuje się bezpiecznie i godnie, niezależnie od swojego pochodzenia, rasy, wyznania czy koloru skóry.

Tylko z Twoją pomocą może nam się to udać!