Mirnyj Dom siedzibą Biura Wspierania Studentów Uchodźców

Mirnyj Dom siedzibą Biura Wspierania Studentów Uchodźców

Fundacja Humanosh uruchomiła Biuro, którego głównym zadaniem będzie kojarzenie potrzeb studentów uchodźców z konkretną ofertą uniwersytecką na terenie Polski. Było to możliwe dzięki zaangażowaniu KRASP (Konferencji Rektorów Akademickich Szkół Polskich), która wyraziła chęć przyjęcia na studia uchodźców politycznych przebywających w naszym kraju. Chcemy pomóc osobom pragnącym rozpocząć/kontynuować studia na polskich uczelniach, pracownikom naukowym, ale również osobom poszukującym kursów języka polskiego. Inicjatywa rozpoczyna działalność dzięki wsparciu finansowemu przez Fundusz Obywatelski im. Henryka Wujca.

Wspólnie z zespołem fundacji pracować będzie pani Nilofar Ayoubi – Afganka, która przyleciała do Polski w sierpniu wraz z grupą osób ewakuowanych z Kabulu. Nilofar biegle posługuje się językiem darii, paszto i angielskim. Za kontakty z uczelniami odpowiedzialna będzie Katarzyna Skopiec, szefowa fundacji, która ma już znaczące doświadczenie w pomocy uchodźcom oraz samym studentom. W początkowej fazie biuro będzie pomagało głównie osobom z Afganistanu i Białorusi, z czasem planowane jest rozszerzenie działalności o inne nacje i zadania.


Kontakt z biurem można uzyskać mailowo lub telefonicznie:

mail: [email protected]

numer telefonu: 661 331 800

Как вы можете помочь

Поддержите работу нашего фонда - только с вашей помощью мы сможем добиться успеха!

Бархат

Основатели фонда активно помогают беженцам уже более 15 лет. Фонд "Гуманош" работает с 2020 года, с помощью семьи, волонтеров и благодаря поддержке доноров мы помогаем беженцам и распространяем историю семьи Волосянских.

Наша миссия заключается в создании реальности, в которой каждый человек чувствует себя в безопасности и достоинстве, независимо от его происхождения, расы, религии или цвета кожи.

Только с вашей помощью мы сможем добиться успеха!