Sekretariat Afganistan

Sekretariat wspierający Afgańczyków przebywających w Polsce – już działa!

Miło nam poinformować, iż nasza Fundacja została wybrana do prowadzenia nowej działalności. Wspólnie z biurem poselskim Janiny Ochojskiej oraz KRASP (Konferencja Rektorów Akademickich Szkół Polskich) uruchomiliśmy sekretariat, którego głównym zadaniem będzie kojarzenie potrzeb osób ewakuowanych z Kabulu z konkretną ofertą uniwersytecką na terenie Polski. Chcemy pomóc osobom pragnącym rozpocząć/kontynuować studia na polskich uczelniach, pracownikom naukowym, którzy chcą kontynuować pracę naukową bądź dydaktyczną, ale również osobom poszukującym kursów języka polskiego. Z biegiem czasu planujemy poszerzyć działania Sekretariatu o inne narodowości i zadania.

Nasza fundacja została wybrana z racji doświadczeń, które nabyliśmy wspierając studentki i studentów z Białorusi. Wspólnie z zespołem fundacji pracować będzie pani Nilofar Ayoubi – Afganka, posługująca się językiem ojczystym i angielskim. Pani Nilofar również przyleciała do Polski w tym roku, transportem organizowanymi przez nasz rząd.

Zapraszamy do kontaktu!


Działalność Sekretariatu jest możliwa dzięki dotacji przyznanej przez Fundusz Obywatelski im. Henryka Wujca.

Jak Możesz Pomóc

Wesprzyj działania naszej Fundacji - tylko z Twoją pomocą może nam się to udać!

Aksamitna

Założyciele fundacji aktywnie pomagają uchodźcom od ponad 15 lat. Fundacja Humanosh działa od 2020 roku, z pomocą rodziny, wolontariuszy i dzięki wsparciu darczyńców pomagamy Uchodźcom i upowszechniamy historię rodziny Wołosiańskich.

Naszą misją jest budowanie rzeczywistości, w której każdy człowiek czuje się bezpiecznie i godnie, niezależnie od swojego pochodzenia, rasy, wyznania czy koloru skóry.

Tylko z Twoją pomocą może nam się to udać!