Мирний дім як штаб-квартира Офісу підтримки студентів-біженців

Мирний дім як штаб-квартира Офісу підтримки студентів-біженців

Fundacja Humanosh uruchomiła Biuro, którego głównym zadaniem będzie kojarzenie potrzeb studentów uchodźców z konkretną ofertą uniwersytecką na terenie Polski. Było to możliwe dzięki zaangażowaniu KRASP (Konferencji Rektorów Akademickich Szkół Polskich), która wyraziła chęć przyjęcia na studia uchodźców politycznych przebywających w naszym kraju. Chcemy pomóc osobom pragnącym rozpocząć/kontynuować studia na polskich uczelniach, pracownikom naukowym, ale również osobom poszukującym kursów języka polskiego. Inicjatywa rozpoczyna działalność dzięki wsparciu finansowemu przez Fundusz Obywatelski im. Henryka Wujca.

Wspólnie z zespołem fundacji pracować będzie pani Nilofar Ayoubi – Afganka, która przyleciała do Polski w sierpniu wraz z grupą osób ewakuowanych z Kabulu. Nilofar biegle posługuje się językiem darii, paszto i angielskim. Za kontakty z uczelniami odpowiedzialna będzie Katarzyna Skopiec, szefowa fundacji, która ma już znaczące doświadczenie w pomocy uchodźcom oraz samym studentom. W początkowej fazie biuro będzie pomagało głównie osobom z Afganistanu i Białorusi, z czasem planowane jest rozszerzenie działalności o inne nacje i zadania.


Kontakt z biurem można uzyskać mailowo lub telefonicznie:

mail: [email protected]

numer telefonu: 661 331 800

Як ви можете допомогти

Підтримайте роботу нашого Фонду - тільки з вашою допомогою ми зможемо досягти успіху!

Вельвет.

Засновники фонду вже понад 15 років активно допомагають біженцям. Фонд "Гуманош" працює з 2020 року, силами родини, волонтерів та завдяки підтримці донорів ми допомагаємо біженцям та поширюємо історію родини Волосянських.

Наша місія полягає у створенні реальності, в якій кожна людина почувається безпечно та гідно, незалежно від її походження, раси, віросповідання чи кольору шкіри.

Тільки з вашою допомогою ми зможемо досягти успіху!