Humanosh wspólne święta

Wspólne Święta

W pierwszy dzień świąt katolickiego Bożego Narodzenia, grupa uchodźców z Białorusi została zaproszona przez założycielkę Fundacji Humanosh do Gładyszowa. W tym urokliwym miejscu spotkali się w polsko-białorusko-łemkowskim towarzystwie, aby wspólnie spędzić Nowy Rok i święta Bożego Narodzenia obchodzone w obrządku prawosławnym. Zatrzymali się w ELEOSIE – Prawosławnym Ośrodku Miłosierdzia.

Wśród zaproszonych gości znaleźli się: Żenia i Ałła z córkami Leną, Anią i Natalią, Ola i Siergiej z synami Wanią i Saszą, Andriej z Ania, Daria, siostry Ania i Tania oraz Jana z Jakubem. Pogoda dopisała, spadł śnieg, co pozwoliło na wspólne zabawy w śnieżnym puchu, była też wycieczka do zwierzyńca w Gorlicach i wspólne śpiewanie kolęd. Dużą popularnością cieszyły się też gry planszowe. Goście Fundacji mieli możliwość uczestniczyć w wyświęceniu „Skopcówki”, a w Sylwestra mogli wysłuchać przemówienia Swietłany Cihanouskoj.

W tym samym czasie, na Kuracyjnej w Warszawie, inna grupa uchodźców z Białorusi oraz Roman z Ukrainy wraz z założycielką Fundacji Anią Piłko oraz grupą zaprzyjaźnionej polskiej młodzieży świętowała przyjście Nowego Roku. 

Як ви можете допомогти

Підтримайте роботу нашого Фонду - тільки з вашою допомогою ми зможемо досягти успіху!

Вельвет.

Засновники фонду вже понад 15 років активно допомагають біженцям. Фонд "Гуманош" працює з 2020 року, силами родини, волонтерів та завдяки підтримці донорів ми допомагаємо біженцям та поширюємо історію родини Волосянських.

Наша місія полягає у створенні реальності, в якій кожна людина почувається безпечно та гідно, незалежно від її походження, раси, віросповідання чи кольору шкіри.

Тільки з вашою допомогою ми зможемо досягти успіху!