Kilka słów

Ukraina

Wojna

Na Ukrainie trwa bezlitosna, okrutna i wyniszczająca wojna.

Setki, tysiące ludzi znajdują się w śmiertelnym niebezpieczeństwie, pozbawione dachu nad głową oraz podstawowych środków do życia. Szpitalom i pomocy medycznej brakuje sprzętu, leków oraz personelu.

 

Udzielamy pomocy każdemu, bez wyjątku. Opiekujemy się uchodźcami przebywającymi w Polsce, zapewniając im zakwaterowanie, wyżywienie, opiekę medyczną i wsparcie psychologów.

 

 

W tym celu powstał Mirnyj Dom, czyli miejsce stworzone z myślą o zapewnieniu bezpiecznej przestrzeni dla uchodźców, którym zostanie zapewnione zakwaterowanie oraz pomoc w kwestiach formalnych związanych z legalizacją pobytu.

Humanosh MedEvacuation

Od początku wojny pomagamy również tym, którzy zostali na Ukrainie.

Ratownik medyczny
W tym celu powstała grupa Humanosh Med Evacuation, która zajmuje udzielaniem pomocy medycznej, dostarczaniem karetek, które w drodze powrotnej zabierają ciężko rannych lub chorych.
 
Pacjenci trafiają do polskich szpitali albo są transportowani dalej, za granicę. Stale wysyłamy również pomoc dla ludności cywilnej, która przebywa w trudnych i wymagających warunkach, bez dostępu do wody, jedzenia  oraz środków czystości.

 

Jak Możesz Pomóc

Wesprzyj działania naszej Fundacji na Ukrainie - tylko z Twoją pomocą może nam się to udać!

Założyciele fundacji aktywnie pomagają uchodźcom od ponad 15 lat. Fundacja Humanosh działa od 2020 roku, z pomocą rodziny, wolontariuszy i dzięki wsparciu darczyńców pomagamy Uchodźcom i upowszechniamy historię rodziny Wołosiańskich.

 

Naszą misją jest budowanie rzeczywistości, w której każdy człowiek czuje się bezpiecznie i godnie niezależnie od swojego pochodzenia, rasy, wyznania czy koloru skóry.

 

Bez Waszego wsparcia, wpłat, darowizn rzeczowych, pomocy wolontariuszy nie będziemy mogli kontynuować tej jakże potrzebnej pomocy.

Pokażmy, po raz kolejny, że chcemy i potrafimy pomagać !

Datki dla Ukrainy

Zobacz kim jesteśmy!

o Fundacji

Humanosh to połączenie angielskiego słowa human
i hebrajskiego enosh. Oba słowa oznaczają człowieka.

Głównym celem Fundacji Humanosh jest upamiętnianie i upowszechnianie historii Sprawiedliwych wśród narodów świata, walka z rasizmem i nietolarencją oraz pomoc każdemu, kto ich doświadcza.

Nasi Partnerzy
Chcesz pomóc

Pomóż nam pomagać!