Kilka słów

Woda pitna dla Ukrainy

specjalna zbiórka

Pilnie potrzebujemy pomocy dla osób poszkodowanych w wyniku zniszczenia tamy przez wojska rosyjskie w miejscowości Nova Kakhovka na Ukrainie.

Dziesiątki tysięcy ludzi zostały bez dachu nad głową, dostępu do żywności i najważniejszego elementu – wody pitnej!

Pragniemy zebrać środki finansowe na zakup systemów oczyszczania wody pitnej. Chcemy zapewnić w  najbliższych tygodniach, a nawet miesiącach mieszkańcom tych obszarów dostęp do zdatnej do picia wody. Nawet te studnie, które teoretycznie pozostały nietknięte, mogą zostać skażone przez zalane cmentarze i inne zniszczone elementy infrastruktury.

Zniszczona-tama-przy-Kachowskiej-Elek

Koszty

Zniszczona tama

Koszt jednego takiego systemu, który zapewni wodę pitną nawet dla 350 osób, to aż 90 tyś. złotych, jednak pozwala on na nieprzerwaną pracę w najcięższych warunkach nawet przez cały rok!

Zalewane rejony są tymi, w których od samego początku wojny angażujemy się w pomoc humanitarną i medyczną. Nasza organizacja działa na miejscu, Mamy kontakty i wiemy, komu przekazać środki pomocowe. Wasza hojność pomoże nam w ratowaniu ludzkiego życia i zdrowia.

Jak Możesz Pomóc

Wesprzyj naszą zbiórkę - tylko z Twoją pomocą może nam się to udać!

Prosimy, udzielcie wsparcia finansowego poprzez przekazanie darowizny, abyśmy mogli jak najszybciej zacząć pomagać poszkodowanym.

W imieniu poszkodowanych osób, które nie mają teraz niczego, z góry dziękujemy za Waszą hojność i wsparcie, to właśnie dzięki Wam możemy zareagować niemal natychmiast! 

Pomoc dla Ukrainy - zbiórka