Humanosh wspólne święta

Wspólne Święta

W pierwszy dzień świąt katolickiego Bożego Narodzenia, grupa uchodźców z Białorusi została zaproszona przez założycielkę Fundacji Humanosh do Gładyszowa. W tym urokliwym miejscu spotkali się w polsko-białorusko-łemkowskim towarzystwie, aby wspólnie spędzić Nowy Rok i święta Bożego Narodzenia obchodzone w obrządku prawosławnym. Zatrzymali się w ELEOSIE – Prawosławnym Ośrodku Miłosierdzia.

Wśród zaproszonych gości znaleźli się: Żenia i Ałła z córkami Leną, Anią i Natalią, Ola i Siergiej z synami Wanią i Saszą, Andriej z Ania, Daria, siostry Ania i Tania oraz Jana z Jakubem. Pogoda dopisała, spadł śnieg, co pozwoliło na wspólne zabawy w śnieżnym puchu, była też wycieczka do zwierzyńca w Gorlicach i wspólne śpiewanie kolęd. Dużą popularnością cieszyły się też gry planszowe. Goście Fundacji mieli możliwość uczestniczyć w wyświęceniu „Skopcówki”, a w Sylwestra mogli wysłuchać przemówienia Swietłany Cihanouskoj.

W tym samym czasie, na Kuracyjnej w Warszawie, inna grupa uchodźców z Białorusi oraz Roman z Ukrainy wraz z założycielką Fundacji Anią Piłko oraz grupą zaprzyjaźnionej polskiej młodzieży świętowała przyjście Nowego Roku. 

Jak Możesz Pomóc

Wesprzyj działania naszej Fundacji - tylko z Twoją pomocą może nam się to udać!

Aksamitna

Założyciele fundacji aktywnie pomagają uchodźcom od ponad 15 lat. Fundacja Humanosh działa od 2020 roku, z pomocą rodziny, wolontariuszy i dzięki wsparciu darczyńców pomagamy Uchodźcom i upowszechniamy historię rodziny Wołosiańskich.

Naszą misją jest budowanie rzeczywistości, w której każdy człowiek czuje się bezpiecznie i godnie, niezależnie od swojego pochodzenia, rasy, wyznania czy koloru skóry.

Tylko z Twoją pomocą może nam się to udać!