Humanosh wspólne święta

Wspólne Święta

W pierwszy dzień świąt katolickiego Bożego Narodzenia, grupa uchodźców z Białorusi została zaproszona przez założycielkę Fundacji Humanosh do Gładyszowa. W tym urokliwym miejscu spotkali się w polsko-białorusko-łemkowskim towarzystwie, aby wspólnie spędzić Nowy Rok i święta Bożego Narodzenia obchodzone w obrządku prawosławnym. Zatrzymali się w ELEOSIE – Prawosławnym Ośrodku Miłosierdzia.

Wśród zaproszonych gości znaleźli się: Żenia i Ałła z córkami Leną, Anią i Natalią, Ola i Siergiej z synami Wanią i Saszą, Andriej z Ania, Daria, siostry Ania i Tania oraz Jana z Jakubem. Pogoda dopisała, spadł śnieg, co pozwoliło na wspólne zabawy w śnieżnym puchu, była też wycieczka do zwierzyńca w Gorlicach i wspólne śpiewanie kolęd. Dużą popularnością cieszyły się też gry planszowe. Goście Fundacji mieli możliwość uczestniczyć w wyświęceniu „Skopcówki”, a w Sylwestra mogli wysłuchać przemówienia Swietłany Cihanouskoj.

W tym samym czasie, na Kuracyjnej w Warszawie, inna grupa uchodźców z Białorusi oraz Roman z Ukrainy wraz z założycielką Fundacji Anią Piłko oraz grupą zaprzyjaźnionej polskiej młodzieży świętowała przyjście Nowego Roku. 

Wie Sie helfen können

Unterstützen Sie die Arbeit unserer Stiftung - nur mit Ihrer Hilfe können wir erfolgreich sein!

Samt

Die Gründer der Stiftung sind seit mehr als 15 Jahren in der Flüchtlingshilfe aktiv. Die Stiftung Humanosh ist seit 2020 tätig. Mit Hilfe der Familie, Freiwilligen und dank der Unterstützung von Spendern helfen wir Flüchtlingen und verbreiten die Geschichte der Familie Wołosiański.

Unser Ziel ist es, eine Realität zu schaffen, in der sich jeder Mensch sicher und würdevoll fühlt, unabhängig von seiner Herkunft, Rasse, Religion oder Hautfarbe.

Nur mit Ihrer Hilfe können wir erfolgreich sein!