Kilka słów

Członkowie Fundacji

Anna Piłko

Humanosh Anna Piłko

Współzałożycielka fundacji, córka Sławy i Izydora Wołosiańskich. Urodzona w czasie wojny. Dziecko Holocaustu. Członek Stowarzyszenia Sprawiedliwi Wśród Narodów Świata. Właścicielka i założycielka firmy Filtron Clima. Zawsze wesoła i młoda duchem. Pełna pasji, które rozdziela kolejno na: szycie, jazdę na nartach, haftowanie, renowację mebli.

Kasia Skopiec

Współzałożycielka fundacji, Chief of Making Impossible Possible, kulturoznawca, ekspert z dziedziny PR i marketingu, manager kultury, fundraiser. Ukończyła studia kulturoznawcze na Uniwersytecie Warszawskim, a następnie Marketing i Zarządzanie w Szkole Głównej Handlowej. Były kierownik marketingu i doradca w Muzeum Łazienki Królewskie.
 
W trakcie swojej kariery zawodowej pełniła stanowiska Dyrektora Marketingu w firmach sektora finansowego, m.in. PZU, Compensa, Heros. Założycielka TV przemysłowej w Deutsche Banku i McDonald’s. Producent materiału filmowego dla obu nadawców. Koordynatorka zmian z zakresu brandingu i komunikacji, strateg z zakresu marketingu oraz PR. Wprowadzała na rynek nowe marki, m.in. Vienna Life.
 
Laureatka nagrody Rzecznik Roku przyznanej przez Gazetę Finansową w 2000 roku. Prezes Stowarzyszenia “Wierni Tradycji Pokoleń”. Wielbicielka kultury Dalekiego Wschodu – Japonii i Tybetu. Szczęśliwa żona i mama czwórki dzieci.
Humanosh Kasia Skopiec

Piotr Skopiec

Humanosh Piotr Skopiec

Zaangażowany w działalność Humanosh Emergency Medical Team. Bierze czynny udział w misjach medycznych i humanitarnych na terenie Ukrainy. Prywatnie mąż Kasi Skopiec i szczęśliwy tata czwórki dzieci.

Zuzanna Fiedler

Członek Zarządu Fundacji. Córka Kasi Skopiec, wnuczka Ani Piłko i prawnuczka Sławy i Izydora Wołosiańskich. Studentka matematyki. Mieszka w Szkocji. Pewnego dnia wróciła ze szkoły i została zapytana przez mamę, co sądzi o tym, żeby zamieszkała z nią w pokoju dziewczynka z Tybetu – Sonam.

Odpowiedziała, że jeśli babcia Sława mogła mieć 39 osób w piwnicy, to ona chyba sobie da radę z jedną dziewczynką. W naszej fundacji odpowiedzialna za pisanie tekstów na stronę internetową i tłumaczeniami.

Humanosh Zuzanna Fiedler

Sonam Skopiec

W roku 2012 została adoptowana przez Kasię i Piotra. Pod nadanym przez władze ChRL nazwiskiem, bezimienna, przyjechała do Polski w 2007 roku jako Silanqucuo na zaproszenie Krystyny Starczewskiej – dyrektor Zespołu Szkół Raszyńska-Bednarska i jej wujka – Tybetańskiego Mnicha Ajama oraz Fundacji Sam Dżub Ling Donaty Trapkowskiej. Urodziła się na “dachu świata”- w ubogiej wiosce pod chmurami o nazwie Tica, na ograniczonym Himalajami tybetańskim płaskowyżu.

Pochodzi z rodziny nomadów, wędrowców, zamieszkujących surową Wyżynę Tybetańską. Teraz Sonam spełnia swoje marzenia pomagając innym jako lekarz, również biorąc czynny udział w konwojach medycznych Humanosh Emergency Medical Team.

Kasia Kandżu Skopiec

W roku 2017 została adoptowana przez polskich rodziców Kasię i Piotra. Podobnie jak jej siostra Sonam, przyjechała do Polski w 2008 roku jako Quimyongzhen, na zaproszenie Krystyny Starczewskiej – dyrektor Zespołu Szkół Raszyńska-Bednarska i rodziny Skopców.

Podobnie jak Sonam zmuszana od najmłodszych lat do pracy, zajmowała się opieką nad dziećmi, zbieraniem kamieni z pola i przetrwalników grzybów do sprzedaży oraz innymi lżejszymi pracami, takimi jak, np. jak gotowanie. Na naukę praktycznie nie było miejsca. Przyjechała do Polski i dopiero tu, po raz pierwszy, zaczęła się uczyć, najpierw języka polskiego, potem innych przedmiotów. Jako czynny wolontariusz fundacji rozwija swoje pasje i chęć niesienia pomocy innym, studiując stomatologię.

Humanosh Kasia Kandżu Skopiec

Franciszek Obuchowicz

Humanosh Franciszek Obuchowicz

Franek to najmłodsza pociecha Kasi i Piotrka Skopców. Idąc w ślady starszego rodzeństwa studiuje medycynę. Franek bierze czynny udział w konwojach medycznych i pomocy humanitarnej dla uchodźców z Białorusi i Ukrainy.

Monika Błasikiewicz

W Fundacji odpowiada za kontakt z mediami i komunikację.

Absolwentka Filologii Angielskiej na UW. Pracę zawodową zaczynała w British Council, ale szybko przeszła do sektora mediów. Najpierw do koncernu ITI, a następnie do TVN. W stacji zaczynała jako PR Manager, a następnie odpowiadała za wydarzenia specjalne i promocję zewnętrzną. W TVN zrealizowała pierwsze duże eventy w karierze, m.in. uroczyste otwarcie stacji dla 2000 gości.

Po odejściu z TVN, pełniła funkcję Dyrektora Marketingu i PR w spółkach z sektora nowych technologii. Dalsze doświadczenie w Public Relations zdobywała w sieciowej agencji Mmd, pełniąc funkcje Account Director. Następnie przez wiele lat współprowadziła agencję BiS! pracując m.in. dla branży produktów luksusowych, firm IT, sektora Fashion&beauty oraz zdrowia. Od 2020 r. prowadzi własną agencję MBPR. Agencja zajmuje się działaniami PR, organizacją eventów, kampaniami społecznymi, personal branding.

Humanosh Monika Błasikiewicz

Monika Dryl

Monika Dryl

Dyrektor zarządzająca w Fundacji Humanosh od marca 2022 roku, z Fundacją związana od początku jej istnienia.

Absolwentka Wydziału Zarządzania Uniwersytetu Gdańskiego. Certyfikowana w PMI® (Project Management Institute) na poziomie PMP® (nr 1804078) kierowniczka projektów z 15-letnim stażem w wielu branżach (m.in. badania, kultura, projekty społeczne, IT), głównie w projektach o dużej skali i znacznych budżetach (kilka tysięcy osób zaangażowanych w realizację, najwyższy budżet prawie 60 mln zł). W latach 2017-2019 zastępca kierownika projektu „Rozwijanie, uzupełnienie i aktualizacja informacji o zawodach oraz jej upowszechnienie za pomocą nowoczesnych narzędzi komunikacji – INFODORADCA+”, realizowanego na rzecz MRPiPS (wartość – 29,4 mln zł), w latach 2017-2021 koordynator dwóch projektów aktywizacji społecznej i zawodowej osób z niepełnosprawnościami (nagroda Pomorskie Sztormy 2017 za najlepszy projekt woj. pomorskiego w kategorii Kapitał Ludzki, projekt wskazany do nominacji Prezydenta RP „Dla dobra wspólnego”) (wartość każdego z nich 750 tys.). Kierownik produkcji filmów dokumentalnych i historycznych (m.in. „Rodzina Wołosiańskich – rzecz o niebanalności dobra”).

Prywatnie jachtowy sternik morski, miłośniczka starych aut i dumna matka dwóch synów.  

 

Magdalena Dudek

Dyrektor Medyczny Humanosh Med. Evacuation.

Lekarz z wieloletnim stażem i doświadczeniem w medycynie ratunkowej. Przez cały okres pandemii pracowała w szpitalach zakaźnych przyjmujących pacjentów z Covid. Obecnie pełni funkcję Wojewódzkiego Koordynatora Ratownictwa Medycznego.

Humanosh Magdalena Dudek

Maria Makar

Humanosh Maria Makar

Kierownik Projektu Mirne Domy.

 Ma 24 lata, jest Białorusinką, która uciekła z kraju wraz z córeczką z powodów politycznych w 2020 r. Od 2021 r. pracuje w Fundacji, która kiedyś pomogła także jej. W połowie jest Ukrainką, więc cierpi podwójnie z powodu wojny w obu ojczyznach. Według niej, zespół fundacji to superbohaterowie, dlatego każdego dnia jest dumna i z siebie i ze swojej pracy.

 

Karolina Macińska

Absolwentka Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego. Przez ponad 10 lat pracowała jako Specjalista ds. Zarządzania Ryzykiem w ERA GSM i T-Mobile Polska. Matka trójki wspaniałych dzieci, wrażliwa na ludzką krzywdę. Promotorka naturalnych metod w osiąganiu zdrowia dzięki suplementacji i sokoterapii.

Pasjonatka zdrowego stylu życia w zgodzie z naturą. Obecnie z zamiłowania pracuje jako florystka i designer w Pracowni K2 Design.

Historia naszej rodziny

Zobacz więcej o historii naszej rodziny

Jak Możesz Pomóc

Wesprzyj działania naszej Fundacji - tylko z Twoją pomocą może nam się to udać!

Aksamitna

Założyciele fundacji aktywnie pomagają uchodźcom od ponad 15 lat. Fundacja Humanosh działa od 2020 roku, z pomocą rodziny, wolontariuszy i dzięki wsparciu darczyńców pomagamy Uchodźcom i upowszechniamy historię rodziny Wołosiańskich.

Naszą misją jest budowanie rzeczywistości, w której każdy człowiek czuje się bezpiecznie i godnie, niezależnie od swojego pochodzenia, rasy, wyznania czy koloru skóry.

Tylko z Twoją pomocą może nam się to udać!

pl_PLPolski