Kilka słów

Rada Programowa

rada programowa fundacji

Zadaniem członków Rady jest opiniowanie pomysłów i kierunków rozwoju fundacji, konsultacje przy podejmowaniu ważnych decyzji finansowych oraz wsparcie merytoryczne

W skład Rady Programowej wchodzą osoby, które są nie tylko wybitnymi specjalistami w dziedzinach, które reprezentują zawodowo, ale od dawna są związani z pracami Fundacji, a działalność charytatywna, prawa człowieka i pomoc osobom w potrzebie zawsze były im bliskie.

Radę Programową tworzą:

  • Milenia Fiedler
  • Rafał Geremek
  • Piotr Gleń
  • Krzysztof Sajnóg
  • Iwona Skoneczna
  • Tomasz Szmidt
  • Elżbieta Wojtczak
  • Shlomo Wygodny
Rada Programowa fundacji
POZnaj członków rady

Shlomo Wygodny

Humanosh Shlomo Wygodny

Członek Rady Programowej Fundacji.

Posiada ponad 40-letnie doświadczenie w sektorze high tech w Izraelu. Jest autorem sukcesu wielu start-upów w dziedzinie programowania. Przede wszystkim jednak jest synem Ocalonej z piwnicy Wołosiańskich, od wielu lat aktywnie wspiera fundację I jej działania. Angażuje się w akcje poświęcone pamięci ofiar Holocaustu, jak również te poświęcone pamięci tych, którzy walczyli ze złem.

Piotr Gleń

Członek Rady Programowej Fundacji.

Absolwent Wydziału Zarządzania oraz studium menedżerskiego Mini MBA na Uniwersytecie Łódzkim. Ponadto absolwent SGH, na której z wyróżnieniem ukończył Studia Menedżerskie. Jest jedną z pierwszych osób w Polsce, które zawodowo zajmują się CSR/ESG. Od początku swojej kariery zawodowej związany z branżą ubezpieczeniową. Najpierw z Zakładem Ubezpieczeń i Reasekuracji Polonia (obecnie Uniqa SA), później TUiR Warta, a następnie pełnił funkcję Dyrektora ds. Zaangażowań Społecznych w PZU, odpowiadając za całokształt działań z obszaru społecznej odpowiedzialności biznesu. Współpracował ze Stowarzyszeniem Emitentów Giełdowych (SEG) przy tworzeniu Standardu Informacji Niefinansowych (SIN), jako członek zespołu ekspertów posiadających doświadczenie w kwestiach raportowania informacji niefinansowych oraz zrównoważonego rozwoju i odpowiedzialnego biznesu. Obecnie koordynator ds. społecznej odpowiedzialności w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie oraz sekretarz Komisji Rektorskiej ds. Społecznej Odpowiedzialności SGH. Na Uczelni odpowiada za zrównoważony rozwój i ESG.

Humanosh Piotr Gleń

Rafał Geremek

Humanosh Rafał Geremek

Członek Rady Programowej Fundacji.

Dziennikarz, reżyser i producent filmowy. Autor m.in. filmu dokumentalnego pt. „Rodzina Wołosiańskich. Rzecz o niebanalności dobra”.

Elżbieta Wojtczak

Członkini Rady Programowej Fundacji.

 Skuteczny manager z wieloletnim doświadczeniem w branży marketingowej. Od lat współtworzy rynek reklamy w Polsce. Zarządza firmą budującą silne brandy i tworząc strategie komunikacyjne. Buduje marki inspirowane sztuką. Promuje artystów i instytucje związane ze sztuką i kulturą. Pracuje i doradza inwestorom, którzy chcą zarobić na inwestycji w sztukę.

Humanosh Elżbieta Wojtczak

Krzysztof Sajnóg

Humanosh Krzysztof Sajnóg

Członek Rady Programowej Fundacji.

Od 30 lat zajmuje się marketingiem w przedsiębiorstwach z branży informatycznej, telekomunikacyjnej, finansowej i handlowej. Od 25 lat na stanowiskach kierowniczych jako osoba odpowiedzialna za strategię, zarządzanie działami marketingu i PR, budżetami. Obecnie pełni funkcje dyrektora marketingu w Centrum Handlowym Blue City w Warszawie. 

o Fundacji

Humanosh to połączenie angielskiego słowa human
i hebrajskiego enosh. Oba słowa oznaczają człowieka.

Głównym celem Fundacji Humanosh jest upamiętnianie i upowszechnianie historii Sprawiedliwych wśród narodów świata, walka z rasizmem i nietolerancją oraz pomoc każdemu, kto ich doświadcza.

Jak Możesz Pomóc

Wesprzyj działania naszej Fundacji - tylko z Twoją pomocą może nam się to udać!

Aksamitna

Założyciele fundacji aktywnie pomagają uchodźcom od ponad 15 lat. Fundacja Humanosh działa od 2020 roku, z pomocą rodziny, wolontariuszy i dzięki wsparciu darczyńców pomagamy Uchodźcom i upowszechniamy historię rodziny Wołosiańskich.

Naszą misją jest budowanie rzeczywistości, w której każdy człowiek czuje się bezpiecznie i godnie, niezależnie od swojego pochodzenia, rasy, wyznania czy koloru skóry.

Tylko z Twoją pomocą może nam się to udać!