Kilka słów

Ukraina

Wojna

Na Ukrainie trwa bezlitosna, okrutna i wyniszczająca wojna.

Setki, tysiące ludzi znajdują się w śmiertelnym niebezpieczeństwie, pozbawione dachu nad głową oraz podstawowych środków do życia. Szpitalom i pomocy medycznej brakuje sprzętu, leków oraz personelu.

Udzielamy pomocy każdemu, bez wyjątku. Opiekujemy się uchodźcami przebywającymi w Polsce, zapewniając im zakwaterowanie, wyżywienie, opiekę medyczną i wsparcie psychologów.

W tym celu powstał Mirnyj Dom, czyli miejsce stworzone z myślą o zapewnieniu bezpiecznej przestrzeni dla uchodźców, którym zostanie zapewnione zakwaterowanie oraz pomoc w kwestiach formalnych związanych z legalizacją pobytu.

Zobacz, jak pomagamy!

Humanosh Emergency Medical Team

Od początku wojny pomagamy również tym, którzy zostali na Ukrainie.

Ratownik medyczny
W tym celu powstała placówka medyczna Humanosh Emergency Medical Team, która zajmuje udzielaniem pomocy medycznej, dostarczaniem karetek, które w drodze powrotnej zabierają ciężko rannych lub chorych.
 
Pacjenci trafiają do polskich szpitali albo są transportowani dalej, za granicę. Stale wysyłamy również pomoc dla ludności cywilnej, która przebywa w trudnych i wymagających warunkach, bez dostępu do wody, jedzenia  oraz środków czystości.

Działalność na rzecz Ukrainy

Jak Możesz Pomóc

Wesprzyj działania naszej Fundacji na Ukrainie - tylko z Twoją pomocą może nam się to udać!

Założyciele fundacji aktywnie pomagają uchodźcom od ponad 15 lat. Fundacja Humanosh działa od 2020 roku, z pomocą rodziny, wolontariuszy i dzięki wsparciu darczyńców pomagamy Uchodźcom i upowszechniamy historię rodziny Wołosiańskich.

Naszą misją jest budowanie rzeczywistości, w której każdy człowiek czuje się bezpiecznie i godnie, niezależnie od swojego pochodzenia, rasy, wyznania czy koloru skóry.

Bez Waszego wsparcia, wpłat, darowizn rzeczowych oraz pomocy wolontariuszy, nie będziemy mogli kontynuować pomocy.

Pokażmy, po raz kolejny, że chcemy i potrafimy pomagać!

Kasia pomoc rzeczowa
o Fundacji

Humanosh to połączenie angielskiego słowa human
i hebrajskiego enosh. Oba słowa oznaczają człowieka.

Głównym celem Fundacji Humanosh jest upamiętnianie i upowszechnianie historii Sprawiedliwych wśród narodów świata, walka z rasizmem i nietolerancją oraz pomoc każdemu, kto ich doświadcza.