Kilka słów

Mirnyj Dom

Czym Jest Mirnyj Dom

To miejsce, w którym pomagamy ludziom zmuszonym do ucieczki z własnego kraju.

Obecnie są to głównie uchodźcy z Ukrainy, ale pierwszy Mirnyj Dom powstał dla osób z Białorusi. Obecnie istnieją już cztery takie placówki, które powstały dzięki staraniom Fundacji.
 

Pomagamy wszystkim bez względu na kolor skóry, kulturę czy wyznanie.

Mirnyj Dom, Kasia Skopiec, Masza

Mieszkanie bez obaw

Mirnyj Dom uchodźcy
 
Ludzie ci, niejednokrotnie zmuszeni do opuszczenia w pośpiechu swoich domów, a często również rodzin, nagle znajdują się w Polsce. Nie znają języka, są pozbawieni przyjaciół, są pozostawieni sami sobie, najczęściej trafiają do ośrodków dla uchodźców.
 
W Mirnym Domu mogą mieszkać przez kilka miesięcy bez obaw o sprawy materialne. Fundacja zapewnia im dach nad głową, jedzenie, środki czystości oraz opiekę medyczną.
 
Wolontariusze pomagają w załatwieniu formalności związanych z legalizacją pobytu w Polsce oraz znalezieniu pracy. Fundacja organizuje dla nich warsztaty zawodowe, a dla dzieci i młodzieży zajęcia artystyczne. Mieszkańcy mają również do dyspozycji psychologa.

Wspólna odbudowa

 

W każdym Mirnym Domu udało się wygospodarować wspólną przestrzeń, gdzie mieszkańcy spędzają wspólnie czas. Czasami gotują, oglądają telewizję, rozmawiają, a przede wszystkim są razem.

 

Idea Mirnych Domów polega na stworzeniu uchodźcom namiastki wspólnego domu. Przymusowa emigracja jest przytłaczającą traumą, dlatego nikt nie powinien być pozostawiony sam sobie.

Koszty

Mirnyj Dom z zewnątrz

 

Obecnie w 4 placówkach mieszka ponad 100 osób. Lista mieszkańców stale ulega zmianie, osoby, które znajdują pracę, mieszkanie, usamodzielniają się i wyprowadzają.

 

Na ich miejsce przybywają nowi mieszkańcy. Miesięczne koszty utrzymania jednego domu, są bardzo wysokie, szczególnie zimą. Dochodzą nawet do 30 000 zł. Na tę sumę składa się opłata za wynajem, rachunki za ogrzewanie, prąd, wodę, internet, jedzenie i środki czystości.

 

Dlaczego powstał Mirnyj Dom?

Poznaj Mirnyj Dom

Aukcja Sztuki

 

Co roku Fundacja wraz z Piękna Gallery oraz agencją zintegrowanego marketingu Communication Unlimited organizuje charytatywną aukcję sztuki – #sztukawspierania. Biorą w niej udział wybitni twórcy z Białorusi, Ukrainy i Polski. Aukcja corocznie przynosi dochód ok. 100 000 zł, który w całości przeznaczony jest na utrzymanie Mirnych Domów.

 

Przy jednej placówce była to kwota wystarczająca, jednak wojna zmusiła nas do otworzenia nowych Domów, stąd koszty znacznie wzrosły. 

Pomagamy

Bez Waszej pomocy nie będziemy w stanie zapewnić wsparcia uchodźcom.
Chcemy, byście pomogli nam zapewnić uchodźcom politycznym przytulne i życzliwe miejsce w kraju, w którym zaczynają nowe życie. Miejsce, w którym otrzymają pomoc i wsparcie.

RAZAM – Białoruska Diaspora z Niemiec regularnie co miesiąc finansują wynajem jednego z Mirnych Domów. Dziękujemy, że jesteście.

Jak Możesz Pomóc

Wesprzyj działania naszej Fundacji przy tworzeniu Mirnych Domów - tylko z Twoją pomocą może nam się to udać!

Założyciele fundacji aktywnie pomagają uchodźcom od ponad 15 lat. Fundacja Humanosh działa od 2020 roku, z pomocą rodziny, wolontariuszy i dzięki wsparciu darczyńców pomagamy Uchodźcom i upowszechniamy historię rodziny Wołosiańskich.

Naszą misją jest budowanie rzeczywistości, w której każdy człowiek czuje się bezpiecznie i godnie, niezależnie od swojego pochodzenia, rasy, wyznania czy koloru skóry.

Bez Waszego wsparcia, wpłat, darowizn rzeczowych i pomocy wolontariuszy, nie będziemy mogli kontynuować pomocy.

Pokażmy, po raz kolejny, że chcemy i potrafimy pomagać!

Zobacz gdzie są Mirne Domy

ul. Aksamitna 9A, 02-287 Warszawa

ul. Podleśna 18, 05-830 Nadarzyn

ul. Koronowska 24A, 02-905 Warszawa

ul. Gołkowska 7, 02-905 Warszawa

Jak Możesz Pomóc

Kontakt z Mirnymi

Kontakt

Kontakt dla obywateli Ukrainy

Kontakt dla obywateli Białorusi

Zbiórka rzeczowa

Zuzanna Fiedler
+48 693 834 786

Kontakt mieszkania

Mirnyj Dom
Historia naszej rodziny

12-letnia Zuzia zapytana, czy podołamy wychowaniu 14-letniej Sonam powiedziała, że jeżeli babci udało się pomóc 39 osobom, to i ona może mieszkać w pokoju z jedną Tybetanką.