Artystyczne koszulki Humanosh

Artystyczne koszulki Humanosh

Humanosh USA większość działań będzie prowadzić w oparciu o sztukę. Jennifer, która kieruje filią,  jest malarką, od wielu lat pasjonuje się sztuką i ma wiele kontaktów w amerykańskim świecie artystycznym. Okazało się, że wielu twórców chce się angażować w inicjatywy charytatywne, ale często nie wiedzą komu tę pomoc ofiarować i w jaki sposób. Wielu z nich chciałoby podarować również coś co mają najcenniejszego, czyli część swojego talentu.

 

Właśnie z tej potrzeby narodził się pomysł stworzenia zestawów artystycznych dla dzieci. Zestaw składa się z białego T-shirtu, na którym widnieje kontur rysunku zaprojektowanego przez artystę. Dołączono do niego farby oraz list z instrukcją od twórcy. Instrukcja zachęca dzieci do opowiedzenia własnej historii kolorem i przekonuje, że każde z nich jest zdolne do stworzenia własnego dzieła sztuki.

 

Pierwszą artystką, której praca została wykorzystana na koszulkach jest Catherine Czudej. Pochodząca z RPA artystka, na co dzień mieszka w Nowym Jorku, gdzie maluje i tworzy rzeźby z przedmiotów codziennego użytku. Na razie powstało 250 kreatywnych zestawów, ale udział w projekcie zadeklarowali już kolejni artyści m.in. Syncrodogs, Anthony Miler, Jason Losh.

 

Pierwsza partia koszulek pojechała wraz z transportem humanitarnym do Charkowa. Tamtejsze dzieci postanowiły pomysł jeszcze rozbudować, aby pomóc kolejnym osobom. Kiedy do szpitala trafia ranny żołnierz, jego ubranie jest najczęściej rozcinane, tak by jak najszybciej udzielić mu pomocy. Wojna i brak podstawowych artykułów sprawiają, że brakuje również ubrań dla osób w szpitalach. Dzieci postanowiły, po ozdobieniu koszulek, przekazać je do szpitali. 

 

Kolejne koszulki dotrą do młodych artystów w okolicy Świąt. W najbliższej przyszłości Humanosh USA planuje również wyprodukowanie koszulek z rysunkami wykonanymi przez ukraińskie dzieci oraz ich sprzedaż w USA oraz online. W ten sposób Fundacja zyska środki na wyprodukowanie nowych zestawów, które dadzą radość i nadzieję kolejnym dzieciom.

Jak Możesz Pomóc

Wesprzyj działania naszej Fundacji - tylko z Twoją pomocą może nam się to udać!

Aksamitna

Założyciele fundacji aktywnie pomagają uchodźcom od ponad 15 lat. Fundacja Humanosh działa od 2020 roku, z pomocą rodziny, wolontariuszy i dzięki wsparciu darczyńców pomagamy Uchodźcom i upowszechniamy historię rodziny Wołosiańskich.

Naszą misją jest budowanie rzeczywistości, w której każdy człowiek czuje się bezpiecznie i godnie, niezależnie od swojego pochodzenia, rasy, wyznania czy koloru skóry.

Tylko z Twoją pomocą może nam się to udać!