WHO przekazanie karetki dla fundacji Humanosh

World Health Organization (WHO) przekazało karetki fundacji Humanosh

WHO przekazało fundacji Humanosh im. Sławy i Izka Wołosiańskich środki na zakup pojazdów, które zostały przerobione według projektu fundacji na specjalistyczne karetki, które mogą jednorazowo zabrać jednego leżącego pacjenta oraz 6 osób siedzących. Karetki wyposażone są w sprzęt pozwalający na działanie w warunkach wojennych, posiadają maski tlenowe, defibratory, a także niezbędne wyposażenie medyczne pozwalające na przewóz nawet ciężko rannych pacjentów z Ukrainy do Hub’u Medycznego w Rzeszowie.

 

Nie jest to pierwszy akt wsparcia ze strony WHO. Humanosh rozpoczęła współpracę z WHO we wrześniu 2022 r. Wsparcie finansowe i techniczne stanowiło kamień milowy w historii Humanosh Med Evacuation, samodzielnej jednostki medycznej działającej w strukturach fundacji. Wsparcie finansowe uzyskane od WHO pozwoliło na rozwój, stabilizację i usystematyzowanie pracy. Dzięki tej pomocy, Grupa może planować operacje w dłuższej perspektywie i służyć stałym partnerstwem innym międzynarodowym organizacjom zaangażowanym w Ukrainie w zakresie ewakuacji medycznych. Od stycznia 2023 r. patronat nad działaniami HME objął polski Minister Zdrowia.

Jak Możesz Pomóc

Wesprzyj działania naszej Fundacji - tylko z Twoją pomocą może nam się to udać!

Aksamitna

Założyciele fundacji aktywnie pomagają uchodźcom od ponad 15 lat. Fundacja Humanosh działa od 2020 roku, z pomocą rodziny, wolontariuszy i dzięki wsparciu darczyńców pomagamy Uchodźcom i upowszechniamy historię rodziny Wołosiańskich.

Naszą misją jest budowanie rzeczywistości, w której każdy człowiek czuje się bezpiecznie i godnie, niezależnie od swojego pochodzenia, rasy, wyznania czy koloru skóry.

Tylko z Twoją pomocą może nam się to udać!