Humanosh Charytatywna aukcja sztuki

Aukcja Charytatywna na rzecz Uchodźców z Ukrainy i Biołorusi

Fundacja Humanosh wraz z Piękna Gallery oraz agencją zintegrowanego marketingu Communiction Unlimited zaprasza na charytatywną aukcję dzieł sztuki wybitnych twórców z Białorusi, Ukrainy i Polski. Aukcja odbędzie się 8 lutego 2023 r. o godz. 19:00

Dlaczego organizujemy aukcję?

Aukcja charytatywna dzieł sztuki na rzecz uchodźców z Ukrainy i Białorusi

W Polsce przebywa obecnie ok. 2 milionów Ukraińców i ta liczba prawdopodobnie będzie rosła. Warunki życia na terenach przyfrontowych są tragiczne. Ludzie nie mają prądu, wody, ogrzewania, panuje głód. Ci, którzy będą w stanie zorganizować ucieczkę, zapewne się na nią zdecydują. Rośnie też liczba Białorusinów, którzy z obawy przed aresztowaniem lub nawet utratą życia zmuszeni są do ucieczki z kraju. Często przyjeżdżają z jednym plecakiem, bez możliwości zabrania dorobku swojego życia. Wszyscy potrzebują dachu nad głową, jedzenia, środków czystości, a w dalszej kolejności wsparcia w załatwieniu dokumentów i spraw urzędowych, które umożliwią im godne funkcjonowanie w naszym kraju.

Fundacja Humanosh opiekuje się uchodźcami politycznymi od wielu lat. W 2021 roku wyremontowała i otworzyła w Warszawie pierwszy Mirnyj Dom. Było to schronienie dla przybyszów z Białorusi. Wybuch wojny w Ukrainie przyczynił się do otwarcia trzech kolejnych placówek w 2022 r. Dwóch w Warszawie i jednej w podwarszawskim Nadarzynie. Miesięczne koszty utrzymania jednej placówki (zwłaszcza w okresie grzewczym) to suma często przekraczająca 30 tys. złotych. Ideą Mirnych Domów jest wspólnota, zaoferowanie mieszkańcom namiastki domowego, rodzinnego życia. W każdym domu jest wspólna przestrzeń, gdzie ludzie zbierają się wieczorami, oglądają tv, rozmawiają, wspólnie gotują. Przymusowa emigracja jest potężną traumą, dlatego nikt w niej nie powinien być skazany na samotność.

Jak wyglądały aukcje w poprzednich latach?

Aukcja sztuki na rzecz uchodźców z Ukrainy i Białorusi

Pierwsza aukcja charytatywna na rzecz Fundacji Humanosh odbyła się 17 lutego 2021 r. Zebraliśmy wtedy kwotę ponad 100 tys. złotych. To właśnie dzięki tym funduszom powstał pierwszy Mirnyj Dom. Aukcja z 2022 r. przyniosła podobną sumę, która w znacznym stopniu zasiliła budżety Mirnych Domów.

Jakie dzieła można licytować?

Aukcja w poprzednich latach

Na tegorocznej aukcji zostanie zaprezentowany nietypowy obiekt – okładka magazynu Time z podpisem generała Valeriya Zaluzhny’ego, naczelnego dowódcy ukraińskiej armii.

Wśród licytowanych dzieł znajdą się tez prace młodych, ale już znanych w świecie, artystów z Białorusi, takich jak np.:

  • Alexandr Adamov
  • Igor Tishin
  • Sergey Shabohin
  • Tatiana Radsivilko.

Swoją pracę, na rzecz wspierania wolności, przekazała również Jana Shostak. Spośród artystów ukraińskich warto wspomnieć:

  •  Alinę Sokolovą
  • Danilea Galkina
  • Pavlo Makova.

Aukcję uświetnią także prace znanych polskich artystów:

  •  Marcelina Sosnowska
  • Pawła Kowalewskiego
  • Rafała Olbińskiego.

Artyści, którzy uczestniczą w przedsięwzięciu, reprezentują różne generacje, style, techniki i dyscypliny. Łączy je bezpośrednie lub pośrednie odwołanie do pojęcia wolności, niezależności, bezpieczeństwa lub jego braku.

Jak licytować dzieła?

Aukcja charytatywna dzieł sztuki

Zapraszamy do licytacji za pośrednictwem portali Artinfo.pl oraz Onebid.pl., w siedzibie Piękna Gallery oraz za pomocą zleceń telefonicznych.

Weź udział w licytacji

Jak Możesz Pomóc

Wesprzyj działania naszej Fundacji - tylko z Twoją pomocą może nam się to udać!

Aksamitna

Założyciele fundacji aktywnie pomagają uchodźcom od ponad 15 lat. Fundacja Humanosh działa od 2020 roku, z pomocą rodziny, wolontariuszy i dzięki wsparciu darczyńców pomagamy Uchodźcom i upowszechniamy historię rodziny Wołosiańskich.

Naszą misją jest budowanie rzeczywistości, w której każdy człowiek czuje się bezpiecznie i godnie, niezależnie od swojego pochodzenia, rasy, wyznania czy koloru skóry.

Tylko z Twoją pomocą może nam się to udać!