Nilofa ONZ

Członkini fundacji – Nilofar Ayoubi jako prelegentka na Konferencji Peace Talks

21 września odbyły się Konferencje Peace Talks zorganizowane przez ONZ. Co roku, 21 września obchodzimy Międzynarodowy Dzień Pokoju, który, Zgromadzenie Ogólne ONZ ustanowiło jako czas poświęcony propagowaniu wartości pokoju poprzez zachowanie 24 godzin bez przemocy i zawarcie rozejmu.

Tegoroczna, 21. Już edycja Peace Talks odbyła się w 8 krajach, a uczestniczyło w niej 8000 osób.

W czasie tegorocznego PeaceTalks mieliśmy okazję wysłuchać osobistych historii ludzi, pochodzących z całego świata i różnych środowisk na temat podejmowanych przez nich działań na rzecz pokoju. Jedną z prelegentek konferencji w Genewie była Nilofar Ayoubi, członkini naszej fundacji. Nilofar jest uciekinierką z Afganistanu, gdzie będąc spełnioną i odnoszącą sukcesy businesswoman cały czas prowadziła walkę o prawa kobiet. Wraz z dojściem do władzy Talibów w 2021 r. znalazła się na liście osób bezpośrednio zagrożonych. Udało jej się ewakuować wraz z grupą pozostałych Afgańczyków, po które samoloty wysłał polski rząd.

Nilofar mieszka teraz w Polsce, próbuje ułożyć życie swojej rodziny w nowym kraju, ale ani na chwilę nie zaprzestała starań o prawa człowieka.

Jak Możesz Pomóc

Wesprzyj działania naszej Fundacji - tylko z Twoją pomocą może nam się to udać!

Aksamitna

Założyciele fundacji aktywnie pomagają uchodźcom od ponad 15 lat. Fundacja Humanosh działa od 2020 roku, z pomocą rodziny, wolontariuszy i dzięki wsparciu darczyńców pomagamy Uchodźcom i upowszechniamy historię rodziny Wołosiańskich.

Naszą misją jest budowanie rzeczywistości, w której każdy człowiek czuje się bezpiecznie i godnie, niezależnie od swojego pochodzenia, rasy, wyznania czy koloru skóry.

Tylko z Twoją pomocą może nam się to udać!